Úvodní stránka Navštivte nás na Facebooku

Archiv našich akcí

20.3.2012 - Žatecký příležitostní sbor oslaví dospělost (článek převzat z www.ohremedia.cz)
Žatec – Amatérské sborové těleso s profesionálními výkony zpívá a obveseluje své posluchače již 18 let. Sbor, který se již v názvu hrdě hlásí ke svému městu, absolvoval za uvedenou dobu stovky koncertů, vystoupení a komponovaných pořadů. Ve všech soutěžích, i mezinárodních, neskončil nikdy bez vrcholných ocenění, ať to byla první místa či zlatá pásma. Podle slov starostky města paní Zdeňky Hamousové, je Žatec na svůj sbor patřičně pyšný a město jej také vždy podporovalo.
Sbor, který založila v roce 1994 Anna Urbancová, a po několika letech se jej ujala její dcera Alžběta, pravidelně nacvičuje a koncertuje doma i v zahraničí. V jeho repertoáru jsou oblíbené lidové písně, skladby renesanční, klasické i novodobé, libuje si také ve spirituálech a nebrání se populárnímu žánru. Tradičně jej můžeme slyšet na jarních a adventních koncertech, které jsou hojně navštěvovány. Mimo to koncertuje po celé republice, a svůj poslední zahraniční úspěch zaznamenal na turné v Holandsku. Sbor za svou existenci natočil čtyři CD. To nejnovější, páté, bude křtít v městském divadle a předvede tam třináct nových skladeb. CD vzniklo za podpory generálního sponzora, jímž je firma Gardinia v osobě pana Rudolfa Záhoře, finančně se podílelo i město Žatec. Oběma patří velké poděkování, jakož i dalším přátelům sboru, kteří mu pomohli na svět i jinou formou.
Svou pomyslnou „maturitu“ složí Žatecký příležitostní sbor během svého koncertu v pátek 23. listopadu v Městském divadle v Žatci. Pro diváky si při-pravil tradiční překvapení, originální hosty a dárky a těší se na jejich hojnou návštěvu. Začátek je v 19 hodin.

18.12.2011 - Vánoční koncert v Novém Sedle
Žatecký příležitostní sbor vystoupil  ve 14.00 hodin v kostele svatého Václava a nejsvětější trojice v Novém Sedle. Repertoár koncertu byl samozřejmě věnován období Vánoc a Adventu. Foto z akce zde.

© Žatecký příležitostní sbor - 2013betucha@seznam.cz